پرسش‌های متداول

چگونه می‌توانم مقاله‌ام را به این نشریه ارسال کنم؟

مؤلف مسئول مکاتبات پس از ثبت نام در سامانه مجله و دریافت نام کاربری و رمز عبور می‌تواند مقاله را طبق شیوه نامه تدوین موجود در پایگاه مجله ارسال کند.

ساختار مقاله برای ارسال به این مجله چگونه باید باشد؟

در بخش راهنمای نویسندگان، نحوه تدوین و ساختار مقاله برای ارسال به این نشریه به‌طور کامل شرح داده شده است.

چه نوع مقالاتی را این نشریه می‌پذیرد؟

صرفاً مقالات پژوهشی و مروری.

شرایط نشریه برای پذیرش مقالات مروری چیست؟

در بخش راهنمای نویسندگان این موضوع ذکر شده است.

زمان داوری تا پذیرش مقاله چه مدت به طول می‌انجامد؟

برای هر مقاله مدت زمان داوری سه هفته تا یک ماه درنظر گرفته شده و زمان اصلاح مقاله توسط مؤلف و ارسال مجدد ۲ ماه پیش‌بینی شده است. در صورت نیاز به داوری مجدد و احتساب یک ماه برای داوری مقاله اصلاح‌شده و بازبینی مؤلف، کمترین زمان تخمینی برای یک مقاله از دریافت تا پذیرش حدود ۴ ماه است. با این وجود، متاسفانه به دلیل تأخیر یا عدم دریافت به موقع نظرهای داوران و انتخاب مجدد داور جدید و طولانی شدن فرایند داوری گاها این زمان طولانی‌تر می‌شود.

در چه پایگاه‌هایی مقالات این نشریه ثبت می‌شود؟

عنوان، چکیده و نام نویسندگان مقالات این مجله در چند مرکز معتبر ثبت فهرست و پایگاه اطلاعاتی ملی و بین‌المللی درج می‌شود. فهرست پایگاه‌های نمایه‌کننده‌ این نشریه در سامانه مجله ذکر شده است.

چگونه می‌توانم فایل الکترونیکی مقالات را داشته باشم؟

در پایگاه مجله فایلPDF تمام مقالات چاپ شده به‌طور رایگان در دسترس است.

چگونه می‌توانم برای اشتراک نسخه کاغذی نشریه اقدام کنم؟

در صفحه اصلی مجله بخش اشتراک نسخه چاپی، شماره حساب و مبلغ اشتراک با احتساب هزینه پست همراه با فرم اشتراک مجله گذاشته شده است. پس از پرکردن این فرم و واریز مبلغ ذکر شده و ارسال آن به دورنگار یا ایمیل دفتر مجله شما می‌توانید مشترک نسخه چاپی شوید و پس از آن مجلات را به‌طور منظم دریافت خواهید کرد.